facebook

Pokaż/ukryj wszystkie odpowiedzi

Engine Flush

Czy Engine Flush może być stosowane w silnikach benzynowych i diesel?
Tak. Preparat jest przeznaczony do silników benzynowych i diesla. W samochodach, ciężarówkach, motocyklach i łodziach. Do silników dwusuwowych nie jest zalecany, jednak do przekładni i mokrego sprzęgła zaleca się stosowanie, wraz z Oil Booster.
Czy Engline Flush zawiera Molibden lub Teflon?
Nie.
Czy Engline Flush zawiera Siarkę?
Nie.
Czy Engline Flush jest bezpieczny dla powłoki Nikasil?
Tak.
Czy DPF może zostać uszkodzony podczas stosowania Engine Flush?
Nie.
Czy można jeździć samochodem, gdy wlejemy Engine Flush do silnika?
Nie zaleca się. Zwykle silnik powinien pracować na normalnych lub wyższych obrotach, na biegu jałowym. Czas poświęcony na mycie silnika od wlania do spuszczenia starego oleju nie powinien przekraczać 1 godziny.
Czemu ten środek jest tak drogi? a działa jak benzyna ekstrakcyjna?
Cena wynika wprost z technologii i użytych do produkcji składników. Skład preparatu to efekt 20 lat badań i testów. Składniki które płuczą i chronią elementy silnika nie powodując żadnych negatywnych skutków. Płukanie silnika benzyna ekstrakcyjna może uszkodzić podzespoły silnika, powierzchnie cylindrów, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do zatarcia. Engine Flush jest bezpieczny dla silnika. Produkt używany w motosporcie, produkowany w Wielkiej Brytanii gwarantuje jakość.
Czy zostało zanotowane uszkodzenie silnika po zastosowaniu płukanki?
Wieloletnie stosowanie produktu przyniosło pozytywne komentarze. Dla pewności przeprowadziliśmy długoterminowy test na silniku 1.8 V8. Auto jeździło ponad 14 dni w warunkach miejskich, dziennie 16 kilometrów. Silnik miał zalaną jedną pełną dawkę preparatu Engine Flush oraz wkręconą śrubę magnetyczną, po spuszczeniu oleju nie zanotowaliśmy zmiany na śrubie magnetycznej w ilości opiłków.

Diesel Injector Cleaner

Czy po wyczyszczeniu wtrysków preparatem TEC-2000 muszę je przygotować do pracy?
Nie. Preparat jest mieszanką ropy ze składnikami czyszczącymi i smarnymi, jest bezpieczny w stosowaniu i zaraz po wyczyszczeniu wtrysków można jechać w drogę.
Czy mogę wlać środek do zbiornika paliwa?
Tak, jednak aby spełnił wszystkie oczekiwania należy podać skoncentrowany środek prosto do belki wtryskiwaczy.

Diesel System Cleaner

Czy środek może spowodować zapchanie filtru paliwa?
Nie. Preparat Diesel System Cleaner jest o wiele silniejszy niż inne dostępne na rynku preparaty i rozpuszcza zanieczyszczenia w zbiorniku paliwa. Filtr paliwa warto wymienić raz na sezon.
Czy środek można dolać do zbiornika z silnikiem benzynowym?
Nie. Przeparta jest przeznaczony jako dodatek do oleju napędowego czyli do wszystkich silników pracujących na olejem napędowym, również można go stosować do bezpośredniego czyszczenia wtryskiwaczy, ale trzeba mieć na uwadze że nie jest do tego zaprojektowany. (Środek do bezpośredniego czyszczenia wtryskiwaczy to Diesel Injector Cleaner)

Fuel System Cleaner

Czy środek może spowodować zapchanie filtru paliwa?
Nie. Preparat Fuel System Cleaner jest o wiele silniejszy niż inne dostępne na rynku preparaty i rozpuszcza zanieczyszczenia w zbiorniku paliwa. Filtr paliwa warto wymienić raz na sezon.
Czy środek można dolać do zbiornika z silnikiem diesla?
Nie. Przeparta jest przeznaczony jako dodatek do benzyny czyli do wszystkich silników pracujących na benzynie, również można go stosować do bezpośredniego czyszczenia wtryskiwaczy, ale trzeba mieć na uwadze że nie jest do tego zaprojektowany. (Środek do bezpośredniego czyszczenia wtryskiwaczy to Fuel Injector Cleaner)

Oil Booster

Czy Oil Booster zawiera Molibden lub Teflon?
Nie.
Czy Oil Booster można mieszać z Ceratec lub Ceramizer?
Tak.
Czy Oil Booster może powodować uślizg mokrego sprzęgła?
Nie. Jednak w silnikach z mokrym sprzęgłem warto pamiętać, aby nie przekroczyć odpowiednich proporcji, jedna puszka Oil Booster na 5L oleju.

Silniki dwusuwowe

Jak wyczyścić układ paliwowy w silniku dwusuwowym ?
Aby wyczyścić układ paliwowy, w którym na stałe znajduje się mieszanka benzyny z olejem należy użyć Fuel System Cleaner zaraz przed użytkowaniem silnika oraz uzupełnić % mieszankę oleju o dodane 0.375L “benzyny”- Fuel System Cleaner wyczyści zbiornik, cały układ paliwowy, gaźnik, tłok.