Płukanka Silnika

Jak stosować płukankę do silnika, aby płukanie jednostki przyniosło efekt?

Jak stosować płukankę do silnika, aby płukanie jednostki przyniosło efekt?
Płukanka Silnika

Płukanki do silnika w ostatnich latach stały się bardzo popularnymi środkami do konserwacji i pielęgnacji jednostek napędowych różnego rodzaju. Preparaty te jednak wciąż stanowią zagadkę dla wielu kierowców, którzy niejednokrotnie zastanawiają się, jak ich używać i czy w ogóle jest sens po nie sięgać. Dziś postaramy rozwiać się wszelkie wątpliwości, odpowiadając na to, jak wypłukać silnik przed wymianą oleju za pomocą płukanki i dlaczego warto rozważyć taki serwis. Zagłąb się w dalszą część poradnika przygotowanego przez zespół ekspertów TEC 2000 i przekonaj się, że płukanie silnika nie jest niczym skomplikowanym. Zapraszamy i życzymy udanej lektury.

Jak wypłukać silnik? Płukanka pierwszym wyborem

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie, jak wyczyścić silnik w środku z nagromadzonych się w jego wnętrzu zanieczyszczeń. Na przestrzeni lat ludzie wymyślili kilka sposobów na to, by wypłukać jednostkę napędową – niestety, niekoniecznie okazały się one skuteczne i co gorsza – bezpieczne dla silnika. Jeszcze jakiś czas temu pierwszym wyborem wśród kierowców była nafta. Wykorzystanie jej do przepłukania jednostki napędowej nie przynosi jednak wymiernych rezultatów – nie posiada ona w swoim składzie substancji odciągających zapieczone zanieczyszczenia. Czasy świetności nafty jednak minęły – w dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po dobrej jakości płukankę do silnika – preparat bazujący na rozpuszczalnikach i silnych detergentach rozpuszczających zabrudzenia z wnętrza jednostki napędowej.

Zobacz też: Czyszczenie silnika z nagaru – jaki preparat wykorzystać?

Płukanka do silnika – jak stosować?

Jeśli zastanawiasz się, jak używać płukanki do silnika, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: serwis z wykorzystaniem tego rodzaju preparatu nie jest niczym skomplikowanym. Co ważne jednak; zabierając się za płukanie jednostki napędowej w swoim samochodzie, należy wcześniej zapoznać się z instrukcją producenta danego środka czyszczącego. Poszczególne preparaty mogą się od siebie różnić, dlatego, aby oszczędzić sobie ewentualnych problemów, nie warto bagatelizować zaleceń. A więc: jak stosować płukankę silnika? Poniżej opisaliśmy cały proces na podstawie użycia płukanki TEC 2000 Engine Flush

Ile płukanki do silnika?

Z reguły jedna puszka preparatu wystarcza, by skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń. I ponownie posłużymy się Engine Flush od TEC 2000 – dostępna jest ona w wariancie 375 ml, który starcza na 4-5 litrów oleju.

Zobacz też: Jaki skład ma płukanka do silnika?

Jak stosować płukankę silnika: kolejność ma znaczenie!

W stosowaniu płukanki bardzo istotna jest kolejność postępowania. Warto pamiętać o tym, by:

Dlaczego warto regularnie sięgać po płukankę i płukać silnik?

Płukanie silnika za pomocą płukanki to przede wszystkim okazja do skutecznego pozbycia się nagromadzonych we wnętrzu jednostki zanieczyszczeń – na czele z nagarem. Niektóre osoby sceptycznie podchodzą do tematu płukania, uważając, że sam serwis olejowy wystarczy. W rzeczywistości jednak sprawa wygląda nieco inaczej – sam środek smarny nie jest w stanie usunąć najbardziej zapieczonych zabrudzeń, które osadzają się w najdalszych zakamarkach silnika, w tym m.in. na pierścieniach tłokowych czy kanałach magistrali olejowej. Dobrej jakości płukanka posiada o wiele silniejsze właściwości rozpuszczające i co ważniejsze – rozchodzi się po całej jednostce, docierając tam, gdzie zwykły olej silnikowy nie daje rady. Z tego miejsca zachęcamy do przetestowania wspomnianej płukanki TEC 2000 Engine Flush – uważanej obecnie za najskuteczniejszy środek do płukania silnika dostępny na rynku.

  • Wpisy

    z tej samej kategorii

    Jaki skład ma płukanka do silnika?
    Płukanka Silnika

    Jaki skład ma płukanka do silnika?

    Tworząc płukankę do silnika firma TEC 2000 postawiła sobie za zadanie stworzyćpreparat, który wyróżniał się będzie innowacyjnym…

    author

    Patryk Gałązka

    Autor

    Co oznacza niebieski dym z wydechu?
    Płukanka Silnika

    Co oznacza niebieski dym z wydechu?

    Zauważyłeś niebieski dym z rury wydechowej podczas odpalania? Jeśli tak, jest toznak, że coś jest nie tak…

    author

    Łukasz Młodkowski

    Autor

    author

    Patryk Gałązka

    Autor