Silnik benzynowy

Samochód dymi na czarno

Samochód dymi na czarno

Krok 3

Rozwiązanie

Samochód dymi na czarno

 • Opis problemu

  Czarny dym wydobywający się z rury wydechowej samochodu benzynowego jest najczęściej wynikiem zbyt bogatej mieszanki paliwowo-powietrznej. Oznacza to, że w komorze spalania znajduje się nadmiar paliwa w stosunku do powietrza, co prowadzi do niepełnego spalania. W rezultacie powstają czarne, sadzowe spaliny, które są widoczne w postaci dymu. Taka sytuacja może być spowodowana problemami z układem paliwowym, takimi jak wadliwe wtryskiwacze paliwa, uszkodzony przepływomierz powietrza (MAF) lub zanieczyszczony filtr powietrza.

  Rozwiązanie

  Aby skutecznie rozwiązać problem czarnego dymu, należy zidentyfikować i naprawić źródło zbyt bogatej mieszanki. Jednym z efektywnych sposobów jest zastosowanie TEC 2000 Fuel Injector Cleaner, który eliminuje zanieczyszczenia w układzie paliwowym i zapobiega gromadzeniu się wilgoci wokół wtryskiwaczy.

  Dowiedz się więcej

  Przeczytaj wpis

  Czarny dym z benzyny – co oznacza i jak sobie poradzić z tym problemem?
  Jak dbać o samochód?

  Czarny dym z benzyny – co oznacza i jak sobie poradzić z tym problemem?

  Zauważyłeś czarny dym wydobywający się z rury wydechowej Twojego samochodu? To znak, że coś nie działa tak, jak powinno. Musisz wiedzieć, że to nie tylko estetyczny problem, ale przede wszystkim techniczny, który może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń...

  author

  Łukasz Młodkowski

  Autor