TEC 2000

Dodatki do silników benzynowych

Dodatki do silników benzynowych

Pojazdy z napędem benzynowym cieszą się ogromną popularnością wśród kierowców na całym świecie. Prosta budowa silnika i cicha praca jednostki napędowej – tym właśnie wyróżniają się popularne benzyniaki. Aby móc liczyć na świetne osiągi, a także niezawodną pracę pojazdu, warto postawić na specjalne preparaty (ulepszacze) do paliwa. W tej kategorii znajdziesz profesjonalne dodatki do benzyny TEC 2000, które zadbają o dobrą kondycję silnika przez cały sezon. W ofercie dostępne są również dodatki do oleju – sprawdź pełną ofertę!

Dodatki do benzyny TEC 2000 – dlaczego warto je stosować?

Dodatki do benzyny TEC 2000 z roku na rok są coraz popularniejsze wśród osób, które świadomie podchodzą do pielęgnacji swoich pojazdów. Dlaczego tak chętnie są wybierane? Za środkami przemawia szereg zalet, a także możliwości, które mają zbawienny wpływ na stan jednostki napędowej, a także środka smarnego.

W zależności od składu i przeznaczenia preparat do benzyny od TEC 2000 może mieć działanie:

  • oczyszczające silnik z zanieczyszczeń,
  • ochraniające jednostkę m.in. przed działaniem ekstremalnie niskich i wysokich temperatur czy korozją,
  • konserwujące silnik,
  • usuwające wilgoć i wodę z jednostki napędowej,
  • poprawiające poszczególne właściwości silnika oraz środka smarnego.

Regularnie stosowany ulepszacz do benzyny zapewni odpowiednią ochronę silnika, poprawi wydajność pracy i wydłuży jego żywotność. A to z kolei pozwala uniknąć wielu kosztownych napraw, które są zmorą wielu kierowców.

Dodatki do paliwa (benzyna) – co w ofercie TEC 2000?

Polepszacze do paliwa TEC 2000 to substancje, które występują w różnych odmianach – wszystko po to, aby kompleksowo zadbać o prawidłową kondycję jednostki napędowej. Na stronie naszego sklepu internetowego znajdziesz cenione w branży motoryzacyjnej dodatki do benzyny czyszczące układ paliwowy, czyli popularne płukanki, dodatki do oleju, preparaty do czyszczenia wtrysków czy układu dolotowego.

Uszlachetniacz TEC 2000 Fuel System Cleaner – dodatek do paliwa (benzyna) z górnej półki

Na stronie internetowej naszego sklepu znajdziesz m.in. profesjonalny uszczelniacz TEC 2000 Fuel System Cleaner, czyli dodatek do paliwa (benzyna), który powstał po to, aby pozbyć się gromadzącej się w zbiorniku paliwa wilgoci, a także zapobiegać jej powstawaniu. Preparat posiada silne właściwości wiążące wodę, co pozwala skutecznie odciągnąć ją z całego systemu paliwowego.

Dzięki zawartym w składzie substancjom doskonale sprawdza się również do osuszenia układu, w tym instalacji zasilającej, baku paliwowego, przewodów paliwowych i filtrów. Uzdatniacz bogaty w składniki aktywne niosące ze sobą dobroczynne właściwości dla jednostki napędowej, w tym dla pompy paliwowej (dodatek do benzyny zwiększa jej żywotność). Co więcej, TEC 2000 Fuel System Cleaner zmniejsza zużycie tłoków, wtryskiwaczy i pierścieni, zachowując silnik w dobrej kondycji przez długi czas.

Preparat do benzyny bazuje na mieszance silnych rozpuszczalników oraz środkach czyszczących, dzięki którym w układzie poprawiany jest ostateczny kształt wtryskiwanego paliwa. Efektem tego jest mniejsze zużycie paliwa (dzięki lepszemu procesowi spalania).

Dodatki do silników benzynowych od TEC 2000 – sprawdzona jakość

Wszystkie dodatki czyszczące do benzyny od TEC 2000 pozytywnie wpływają na stan, a także pracę jednostki napędowej. Są to preparaty, którym zaufali klienci nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Fakt ten nie może dziwić – każdy preparat wyróżnia się najwyższą jakością, wyjątkowym składem i skutecznością działania. Prezentowane na naszej stronie internetowej dodatki do benzyny stanowią bezpieczne rozwiązanie zarówno dla starszych, jak i nowszych pojazdów.

Dodatki do paliwa (benzyna) i nie tylko. Zobacz również inne środki do benzyny od TEC 2000

Firma TEC 2000 doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pielęgnacja pojazdu nie powinna ograniczać się do jednego rodzaju preparatów. Stąd też w ofercie producenta znajdują się również inne ulepszacze do silników benzynowych, które jednak różnią się przeznaczeniem, właściwościami, a także sposobem aplikacji. Co jeszcze znajdziesz na naszej stronie?

Dodatek do czyszczenia wtrysków benzyny – TEC 2000 Fuel Injector Cleaner

TEC 2000 Fuel Injector Cleaner to profesjonalny środek do benzyny, który pozwala na dokładne wyczyszczenie wtryskiwaczy w silnikach o zapłonie iskrowym. Preparat wyklucza gromadzenie się wilgoci, a także zanieczyszczeń zbierających się w cylindrach. Stanowi często ostateczność przed demontażem jednostki napędowej i regeneracji wtryskiwaczy. Jego aplikacja jest bardzo prosta – preparat podawany jest bezpośrednio do listwy. Regularnie stosowany dodatek pozwala utrzymać wtryskiwacze i dysze w czystości, co ma pozytywny wpływ na atomizację i kształt wtryskiwanego paliwa, co z kolei przekłada się na redukcję spalania mieszanki.

Dodatek do czyszczenia układu dolotowego TEC 2000 Induction Clear

TEC 2000 Induction Cleaner to profesjonalny środek do czyszczenia układu dolotowego. Preparat jest łatwy w aplikacji i sprawdzi się do wyczyszczenia całego kolektora dolotowego, turbosprężarki, zaworów sterujących czy gaźników. Jest to produkt doskonale znany ze swojej skuteczności w walce z zabrudzeniami, przez co jest polecany przez profesjonalne warsztaty samochodowe w całej Polsce i nie tylko. Za pomocą TEC 2000 Induction Cleaner dokładnie wyczyścisz cały układ bez konieczności czasochłonnego demontowania poszczególnych części.

Środek uniwersalny – pasuje zarówno do silników benzynowych, jak i wysokoprężnych.

Płukanka silnika TEC 2000 Engine Flush – ją również warto poznać

TEC 2000 Engine Flush – innowacyjna płukanka do silników benzynowych. Preparat o bardzo dokładnym działaniu doskonale sprawdzający się do usuwania zabrudzeń gromadzących się w rowkach pierścieni tłokowych, kanalikach wału czy popychaczy zaworowych. Dodatek czyszczący do benzyny TEC 2000 Engine Flush pozbywa się takich zanieczyszczeń jak nagar, osad, sadza czy zużyty olej.

W ofercie dostępny jest również TEC 2000 Oil Booster, czyli dodatek do oleju silnikowego, który pozwala zmniejszyć zużycie środka smarnego. Oil Booster od TEC 2000 jest wielofunkcyjnym preparatem, który zapobiega utlenianiu i twardnieniu oleju.

Z tego miejsca polecamy sprawdzić również pozostałą część oferty od TEC 2000. W asortymencie dostępne są również m.in. dodatki do silników dieslowych.

Często zadawane pytania

FAQ

Dodatki do benzyny – czy warto?

Oczywiście, że tak – warto pamiętać, że silniki nie zawsze mają dostęp do czystej, wysokiej jakości mieszanki paliwowej. Co więcej, bak pojazdu często zostaje w połowie zapełniony, a to sprzyja gromadzeniu się wilgoci i wody w zbiorniku. Dodatki do benzyny świetnie zbierają wszelkiego rodzaju zabrudzenia z mieszanki, poprawiając tym samym jej właściwości. Wysokiej klasy preparaty jak TEC 2000 Fuel System Cleaner wydłużają żywotność poszczególnych elementów jednostki, a tym samym – całego silnika.

Jaki dodatek do benzyny?

Taki, który wyróżnia się przede wszystkim skutecznością, a także bezpieczeństwem dla elementów gumowych.

Jakie dodatki do benzyny na zimę?

Dobrze jest sięgać po dodatki do benzyny, które ułatwiają rozruch silnika w niskich temperaturach, a także skutecznie pozbywają się wody z systemu paliwowego. Takim preparatem jest wspomniany wyżej TEC 2000 Fuel System Cleaner.

Czy dodatek do paliwa wpływa negatywnie na elementy gumowe?

To zależy, po jaki preparat sięgniemy. Niższej jakości preparaty o składzie bazującym na substancjach niewiadomego pochodzenia mogą powodować wycieki. Wybierając jednak wysokiej klasy dodatek do benzyny, nie ma co obawiać się o zniszczenie elementów gumowych.

Czy dodatek do paliwa ma negatywny wpływ na pracę wtryskiwaczy?

Nie. Dodatki do paliwa wpływają POZYTYWNIE na pracę wtryskiwaczy. Dla przykładu: TEC 2000 Fuel System Cleaner dzięki swoim właściwościom smarnym wydłuża ich żywotność, a także zapobiega ich blokowaniu poprzez oczyszczenie górnego cylindra z zanieczyszczeń.

Czy dodatek do paliwa może zwiększyć moc?

Tak – dodatki do benzyny świetnie sprawdzają się m.in. do przeczyszczenia sondy lambda, co sprawia, że elektroniczny system pojazdu na bieżąco kontroluje proces spalania i może w każdej chwili dokonać potrzebnych zmian mających wpływ m.in. na dopływ mocy. Co więcej, czyste wtryskiwacze i inne elementy układu również poprawiają osiągi silnika.

Porady

Związane z kategorią produktów

Silnik benzynowy działa słabo? Sprawdź, w czym rzecz
Inne

Silnik benzynowy działa słabo? Sprawdź, w czym rzecz

Silnik benzynowy traci moc i nie działa tak sprawnie, jak powinien? Utrata mocy to częsty problem, który może mieć wiele przyczyn, od zanieczyszczeń w układzie paliwowym po problemy z kompresją. W dzisiejszym wpisie biorę na tapetę potencjalne powody, dla...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Czy warto smarować uszczelki w samochodzie?
Porady

Czy warto smarować uszczelki w samochodzie?

Odpowiednia pielęgnacja uszczelek w samochodzie to temat, który może wydawać się drugorzędny, ale ma dość duże znaczenie dla długotrwałej kondycji pojazdu i komfortu jazdy. Regularne smarowanie bowiem nie tylko zapobiega ich przymarzaniu zimą, ale także c...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Co oznacza wyciek oleju z góry silnika?
Porady

Co oznacza wyciek oleju z góry silnika?

Wyciek oleju z góry silnika może być sygnałem ostrzegawczym, który nie powinien być ignorowany. Choć problem wydaje się błahy, jego konsekwencje mogą być poważne dla całego pojazdu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Odpowiadam....

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Jak zaoszczędzić na paliwie?
Paliwa

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Oszczędzanie na paliwie to nie tylko kwestia ekonomiczna, ale również ekologiczna. Wprowadzenie kilku prostych zmian w codziennym sposobie jazdy oraz dbałość o stan techniczny samochodu mogą znacząco zredukować zużycie benzyny czy oleju napędowego. W tym ...

author

Łukasz Młodkowski

Autor