TEC 2000

Dodatki do paliwa

Dodatki do paliwa

Niezależnie od tego, czy posiadasz pojazd z silnikiem benzynowym, czy wysokoprężnym – musisz o niego stale dbać. Regularna pielęgnacja układu napędowego to klucz do bezawaryjnej i wydajnej jazdy przez cały rok, dlatego też na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej preparatów o wielu dobroczynnych właściwościach dla jednostki napędowej. I właśnie takie produkty znajdziesz w tej kategorii, w której umieściliśmy najwyższej jakości dodatki do paliwa TEC 2000. Poznaj naszą ofertę bliżej i dowiedz się, czym konkretnie są te preparaty, jak działają i dlaczego warto je mieć w swoim garażu. Zadbaj o swój pojazd razem z profesjonalnymi środkami pielęgnacyjnymi – zapraszamy!

Co to są dodatki do paliwa?

Dodatki (ulepszacze) do paliwa są środkami, które mają za zadanie chronić silnik w czasie pracy, a także dbać o czystość układu napędowego. Warto bowiem pamiętać, że jednostka napędowa codziennie jest poddawana wielu próbom i musi stawiać czoła różnym czynnikom zewnętrznym, które niestety przyczyniają się do szybszego zużycia poszczególnych elementów silnikowych. Regularnie stosowane dodatki paliwowe oczyszczają silnik z gromadzących się zanieczyszczeń oraz poprawiają poszczególne parametry pracy jednostki.

Ulepszacze paliwa – poznaj ich rodzaje

Obecny rynek motoryzacyjny bogaty jest w preparaty do paliwa dedykowane poszczególnym rodzajom jednostek napędowych. W samej ofercie TEC 2000 znajdują się dodatki do benzyny i oleju napędowego, przez co każdy klient może wybrać coś dla siebie.

Aby jednak dobrze wybrać dodatek do paliwa do swojego pojazdu, warto poznać, jakie są rodzaje tychże środków. Poniżej najważniejsze informacje o konkretnych dodatkach paliwowych.

  • Dodatki uszlachetniające (popularne uszlachetniacze) – są to preparaty, które powstały po to, by poprawić jakość paliwa. Tak naprawdę są to wielofunkcyjne środki, dzięki którym konserwacja silnika jest jeszcze wydajniejsza. W zależności od składu mogą sprawdzić się m.in. do przeczyszczenia układu czy zmniejszenia zużycia poszczególnych elementów silnikowych.
  • Dodatki czyszczące – jak sama nazwa wskazuje – środki paliwowe mające na celu dokładne wyczyszczenie całego układu. Stosowane w celu pozbycia się zalegających w jednostce zanieczyszczeń, a także zapobiegnięciu ponownego ich osadzania się na ściankach metalowych elementów. Pozytywnie wpływają na osiągi silnika, zapewniając mu jednocześnie ochronę.
  • Depresatory – są to dodatki do oleju napędowego o specjalnej funkcji. Ich dolanie ma na celu zapobiegnięcie wytrącaniu się kryształków parafiny z ropy, czyli tzw. żelowaniu paliwa.

Dodatki do paliwa od TEC 2000 – poznaj je bliżej

Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części opisu – w sklepie internetowym TEC 2000 znajdują się wysokiej klasy dodatki paliwowe do benzyny i Diesla. W tym miejscu warto poświęcić im nieco więcej uwagi i przekonać się, dlaczego zaliczane są do górnej półki ulepszaczy paliwowych. Co w ofercie?

Dodatek do benzyny – TEC 2000 Fuel System Cleaner

TEC 2000 Fuel System Cleaner – uszlachetniacz do benzyny znany ze swojej skuteczności w odciąganiu wilgoci pojawiającej się w baku paliwa. Wyróżnia się świetnymi właściwościami wiążącymi, dzięki czemu dokładnie zbiera się zalegającą w zbiorniku wodę, a także osuszającymi – dokładnie przesusza zbiornik, filtry, przewody oraz instalację zasilającą.

Dzięki swoim właściwościom smarnym wydłuża żywotność wtryskiwaczy, zmniejszając ich zużycie. Regularnie stosowany dodatek do benzyny TEC 2000 Fuel System Cleaner ma pozytywny wpływ na wydajność pracy silnika benzynowego, zwiększając jego osiągi. Preparat zwiększa również żywotność pompy, redukuje skutki nieprawidłowego smarowania paliw, a także poprawia proces spalania paliwa.

Dodatek do paliwa (diesel) – TEC 2000 Diesel System Cleaner

TEC 2000 Diesel System Cleaner – uszlachetniacz dedykowany pojazdom napędzanym silnikiem wysokoprężnym. Posiada właściwości wiążące wodę, a dzięki zawartym w nim rozpuszczalnikom doskonale sprawdza się do czyszczenia silnika i jego konserwacji. Jest to uniwersalny i wielofunkcyjny dodatek do paliwa (diesel), którego regularne stosowanie pozwala zmniejszyć zużycie tłoków, zredukować czarny dym z wydechu, zapobiec osadzaniu gromadzeniu się zanieczyszczeń w układzie oraz zwiększyć żywotność pompy. Co więcej, TEC 2000 Diesel System Cleaner ułatwia również rozruch silnika na niskich temperaturach.

Często zadawane pytania

FAQ

Dodatki do paliwa – czy warto?

Dodatki do paliwa to preparaty, które można zakupić za kilkadziesiąt złotych, co nie jest dużym wydatkiem, biorąc pod uwagę ewentualne usterki układu napędowego (ulepszacze zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych awarii) – doskonałym tego przykładem jest TEC 2000 Fuel Injector Cleaner stanowiący często ostateczność przed zdemontowaniem jednostki oraz kosztownym regeneracjom wtryskiwaczy. Dlatego też odpowiedź na pytanie, czy warto je mieć, jest jedna – tak, jak najbardziej. Pozwalają one oszczędzić sobie poważnych problemów (i wydatków), a także zapewniają doskonałe warunki pracy silnikowi o każdej porze. Dzięki nim jednostka jest świetnie chroniona przed zanieczyszczeniami, skrajnymi temperaturami i szybkim zużyciem.

Jak działa dodatek do paliwa?

Jak wiesz już, każdy preparat do paliwa jest inny. Zasada działania dodatków – niezależnie od przeznaczenia – pozostaje taka sama. Preparaty te bowiem dolewa się bezpośrednio do baku, w którym mieszają się z benzyną lub olejem napędowym w przypadku silników wysokoprężnych. W momencie zmieszania ulepszacze „zaczynają” pracować, poprawiając jakość paliwa i tym samym – pozytywnie wpływając na układ napędowy.

Czy dodatek do paliwa zmniejsza spalanie?

Warto pamiętać o jednym – czysty układ napędowy sprzyja mniejszemu zużyciu paliwa. Jeśli chodzi o dodatki do paliwa TEC 2000 (TEC 2000 Fuel System Cleaner, TEC 2000 Diesel System Cleaner) to warto wspomnieć o tym, że bazują na wielu składnikach aktywnych, które doskonale czyszczą dysze wtryskiwaczy. To właśnie dzięki nim jest poprawiany ostateczny kształt paliwa, a to z kolei pozytywnie wpływa na proces spalania się mieszanki paliwowej. Tak więc można śmiało stwierdzić, że wysokiej jakości dodatek paliwowy zmniejsza zużycie paliwa.

Na ile litrów paliwa starczy dodatek?

To zależy od pojemności dodatku paliwowego. Przyjęło się jednak, że standardowa puszka preparatu starcza na około 60-70 litrów paliwa.

Czy można mieszać ze sobą dodatki do paliwa?

Nie jest to zalecane. Na rynku dostępne są dodatki paliwowe do benzyny, diesla czy LPG i nie bez powodu są one rozróżniane. Warto wiedzieć, że preparat, którego użyjemy do silnika o zapłonie iskrowym (pojazd benzynowy), różni się właściwościami od ulepszacza do jednostki wysokoprężnej. Wlanie nieodpowiedniego środka do paliwa nie przyniesie żadnych korzyści a w szczególnych przypadkach (bardzo zła kondycja układu napędowego), może poskutkować awarią.

Środek do paliwa (benzyna) a LPG – czy można go wlać?

Czy można dolać dodatek do benzyny do silnika z instalacją LPG? Tak, w tym wypadku sytuacja jest nieco inna, choć przed zaaplikowaniem preparatu warto poznać zalecenia producenta.

Jak wlać dodatek do paliwa? Czy potrzeba do tego użyć narzędzi?

Aplikacja dodatków do paliwa nie jest niczym trudnym i może odbyć się tak naprawdę w każdym miejscu – do ich podania nie potrzebujemy używać żadnych narzędzi (podanie ich nie wymaga rozkręcania żadnego elementu).

Jaki dodatek do paliwa na zimę?

Dostępne na rynku dodatki do paliwa są preparatami całorocznymi. Preparaty od TEC 2000 zapewniają ochronę silnikowi przez cały rok, niezależnie od tego, kiedy zdecydujesz się na ”dolewkę” środka do baku paliwowego.

Porady

Związane z kategorią produktów

Dlaczego Twój system wtrysku zawodzi? Odkryj przyczyny
Porady

Dlaczego Twój system wtrysku zawodzi? Odkryj przyczyny

Masz problemy z układem wtryskowym? Może to być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Warto poznać najczęstsze przyczyny, aby wiedzieć, jak im zapobiegać i co robić, gdy wystąpią pierwsze objawy awarii. Czytaj dalej i zobacz, jak zadbać o prawidłowe fun...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Dlaczego turbina gwiżdże na zimnym silniku?
Porady

Dlaczego turbina gwiżdże na zimnym silniku?

Jeśli zauważyłeś, że turbosprężarka gwiżdże w momencie, gdy jednostka jeszcze nie osiągnęła optymalnej temperatury pracy, musisz wiedzieć, że jest to sygnał, który może zwiastować poważny problem. Co konkretnie mogą oznaczać takie dźwięki i co zrobić, gdy...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Czym posmarować uszczelkę pod głowicę i czy w ogóle należy to robić?
Porady

Czym posmarować uszczelkę pod głowicę i czy w ogóle należy to robić?

W samochodzie każdy szczegół ma znaczenie, a uszczelka pod głowicą to jeden z tych elementów, który, choć niewidoczny na co dzień, pełni fundamentalną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu silnika. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy uszczelkę pod głowicą należ...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Czy warto smarować uszczelki w samochodzie?
Porady

Czy warto smarować uszczelki w samochodzie?

Odpowiednia pielęgnacja uszczelek w samochodzie to temat, który może wydawać się drugorzędny, ale ma dość duże znaczenie dla długotrwałej kondycji pojazdu i komfortu jazdy. Regularne smarowanie bowiem nie tylko zapobiega ich przymarzaniu zimą, ale także c...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Czy test uszczelki pod głowicą jest wiarygodny?
Porady

Czy test uszczelki pod głowicą jest wiarygodny?

Zapraszam do przeczytania wpisu, w którym przyglądam się jednej z kluczowych technik diagnostycznych używanych w mechanice samochodowej – testowi uszczelki pod głowicą. Czy jest on rzeczywiście wiarygodnym narzędziem, które może pomóc w identyfikacji pote...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Co oznacza wyciek oleju z góry silnika?
Porady

Co oznacza wyciek oleju z góry silnika?

Wyciek oleju z góry silnika może być sygnałem ostrzegawczym, który nie powinien być ignorowany. Choć problem wydaje się błahy, jego konsekwencje mogą być poważne dla całego pojazdu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Odpowiadam....

author

Łukasz Młodkowski

Autor