TEC 2000

Usuwanie wody

 Usuwanie wody

Okres jesienno-zimowy jest swoistą próbą dla pojazdu – zwłaszcza dla układu paliwowego. W tym czasie panuje wysoka wilgoć, która może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Co jest przyczyną? Odpowiedź jest prosta: woda w paliwie, czyli zjawisko, o którym z pewnością słyszała spora liczba kierowców. Jak sobie z nią poradzić? Najlepiej stosując specjalne preparaty TEC 2000, czyli: Diesel System Cleaner i Fuel System Cleaner. Dowiedz się więcej o dostępnych w tej kategorii produktach – zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu.

Woda w paliwie – skąd się bierze i dlaczego jest niebezpieczna dla pojazdu?

Woda w paliwie to jedno z najniebezpieczniejszych „odpadów” znajdujących się w zbiorniku paliwa. Woda dostaję się do zbiornika paliwa w wilgotnym powietrzu, które wlatuje przez korek wlewu paliwa podczas tankowania. Zmiany temperatur wewnątrz zbiornika skraplają wodę. Wynika to z tego, że paliwo podczas pracy ma około 60°C, a temperatura otoczenia około 18°C, stąd też podczas ochładzania powietrza w zbiorniku, woda osadza się na ściankach i nie łączy się z paliwem.

Dlaczego woda w paliwie jest tak niebezpieczna dla samochodu?

Zassanie jej prowadzi do zatarcia pompy paliwowej, a w takiej sytuacji pojazd nie będzie mógł ruszyć się z miejsca. Co więcej, woda w baku jest najgroźniejsza w zimie, gdy temperatura spada poniżej zera – w tym czasie paliwo może zamarznąć w układzie paliwowym lub w filtrze paliwa, co jest jednoznaczne z uziemieniem pojazdu.

Preparat do usuwania wody z paliwa od TEC 2000 – odpowiedź na potrzeby kierowców

Jak pozbyć się wody z układu paliwowego? Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnych preparatów o właściwościach odciągających ten płyn. Na stronie naszego sklepu internetowego dostępne są dwa środki TEC 2000, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród kierowców na całym świecie. Są to produkty, które bazują na wielu składnikach rozpuszczalnych o silnym działaniu, dzięki czemu są niezwykle skuteczne w walce z niechcianą w baku wodą.

Środek do usuwania wody z układu paliwowego TEC 2000 Diesel System Cleaner

TEC 2000 Diesel System Cleaner to uszlachetniacz do silników Diesla, który posiada doskonałe właściwości wiążące wodę. Jest to profesjonalny preparat znajdujący zastosowanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i w warsztatach samochodowych na całym świecie. Środek do usuwania wody z paliwa bazuje na składzie bogatym w mieszaniny zapewniające skuteczność działania. TEC 2000 Diesel System Cleaner doskonale sprawdza się do czyszczenia i konserwacji silników wysokoprężnych oraz całych systemów paliwowych.

Preparat do usuwania wody z diesla przyda się nie tylko do odciągnięcia płynu, ale także do zmniejszenia zużycia tłoków, zwiększenia żywotności pompy paliwowej czy zapobiegnięciu osadzania się zanieczyszczeń w baku paliwa.

Środek do usuwania wody z benzyny TEC 2000 Fuel System Cleaner

W kategorii tej znajdziesz preparaty, które są przystosowane również dla silników o zapłonie iskrowym. Takim produktem jest Fuel System Cleaner, czyli innowacyjny uszlachetniacz do benzyny. Podobnie jak Diesel System Cleaner posiada świetne właściwości wiążące wodę, dzięki czemu bardzo dokładnie zbiera ją z baku.

Co więcej, środek do wytrącania wody z paliwa Fuel System Cleaner bardzo dokładnie osusza instalację zasilającą, przewody, filtry oraz zbiornik paliwa. Dzięki zawartym w składzie mieszaninom posiada również właściwości smarne pozwalające na zmniejszenie zużycia wtryskiwaczy. Regularne stosowanie preparatu nie tylko odciągnie wodę z baku paliwowego, ale także pozytywnie wpłynie na moc pojazdu oraz przywróci optymalną atomizację paliwa.

Z tego miejsca zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty naszego sklepu, w której znajdują się również inne preparaty do silników benzynowych oraz dodatki do diesla – zapraszamy!

Porady

Związane z kategorią produktów