TEC 2000

Dodatki do slinków Diesel

Dodatki do slinków Diesel

Pojazdy bazujące na silnikach wysokoprężnych są chętnie wybierane przez kierowców na całym świecie. Do zwolenników tego typu jednostek napędowych przemawia to, że silniki Diesla cechują się niskim spalaniem (zwłaszcza na dłuższych odcinkach), odpornością na uszkodzenia, dużą żywotnością, a także solidną dawką mocy już na niskich obrotach. Aby móc cieszyć się niezawodną pracą silnika dieslowego na długie lata, a także wysokimi osiągami, należy pamiętać o regularnej pielęgnacji układu napędowego. Jak to zrobić? Najlepiej sięgając po dodatki do paliwa diesel od TEC 2000, które znajdziesz w tej kategorii – zapraszamy!

Dodatki do paliwa diesel od TEC 2000 – sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować

“Dodatek do paliwa diesel” – to fraza, która często trafia do wyszukiwarki internetowej. Nic w tym dziwnego – preparaty tego typu stanowią podstawę świadomej pielęgnacji jednostki napędowej. Odpowiednio dobrane do potrzeb swoich i posiadanego pojazdu, a także stosowane z właściwą częstotliwością dodatki pozwolą cieszyć się sprawnym samochodem, minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia kosztownych awarii.

Znając potrzeby naszych klientów, przygotowaliśmy ofertę, w której znajdziesz dodatki do silnika Diesla TEC 2000, które zapewnią ochronę układowi, a także zagwarantują mu płynną i bezawaryjną pracę na wiele lat.

Dodatek do paliwa Diesel TEC 2000 – co wybrać? Poznaj naszą ofertę

Jaki dodatek do paliwa Diesla wybrać? To zależy, czego aktualnie potrzebuje Twój pojazd. Z doświadczenia wiemy, że kierowcy często decydują się nie na jeden, a na kilka preparatów o różnym przeznaczeniu, co pozwala im kompleksowo zadbać o dobrą kondycję silnika wysokoprężnego. Na naszej stronie znajdziesz różne preparaty od TEC 2000 dla silników dieslowych – od uszlachetniacza, przez płukankę, aż po dodatek do oleju.

  • TEC 2000 Engine Flush – płukanka, która przystosowana jest do czyszczenia zabrudzeń zarówno w silnikach wysokoprężnych, jak i tych o zapłonie iskrowym. Preparat o skutecznym działaniu doskonale pozbywający się osadu, nagaru czy sadzy z rowków pierścieni tłokowych, kanalikach wału i popychaczy zaworowych. TEC 2000 Engine Flush usuwa również zużyty olej.
  • TEC 2000 Diesel Injector Cleaner – profesjonalny środek do czyszczenia wtrysków. Regularne stosowanie produktu zapewni odpowiednią ochronę wtryskiwaczom przed zablokowaniem – a tym samym – kosztownymi naprawami. TEC 2000 Diesel Injector Cleaner bazuje na silnych środkach smarnych, dzięki czemu cechuje się wysoką skutecznością działania. Podstawa pielęgnacji końcówek, a także całych dysz wtryskiwaczy.
  • TEC 2000 Diesel System Cleaner – profesjonalny uszlachetniacz, czyli środek do paliwa (diesel), który zmniejsza skutki złej smarności oraz jakości paliw. Przeznaczony do czyszczenia, a także konserwacji całego systemu paliwowego. Preparat o doskonałych właściwościach wiążących wodę. Regularne stosowanie uszlachetniacza TEC 2000 pomoże zmniejszyć zużycie tłoków, a także zwiększyć żywotność pompy paliwowej.
  • TEC 2000 Induction Cleaner – profesjonalny preparat do czyszczenia dolotu (kolektora dolotowego, turbosprężarki, zaworów sterujących i gaźników). Produkt bazujący na silnych substancjach rozpuszczających i smarujących, które zapewniają mu wysoką skuteczność w walce z zabrudzeniami gromadzącymi się w układzie dolotowym.

Przeglądając kategorię, trafisz również na dodatek do oleju TEC 2000 Oil Booster pozwalający na zmniejszenie zużycia środka smarnego, a także na gotowe zestawy preparatów i akcesoriów jak filtry paliwa, węże, łączniki czy zaciski.

Dodatki do silnika Diesla od TEC 2000 – zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom

Każdy dodatek do paliwa diesel od TEC 2000 jest inny. Są jednak aspekty, które łączą wszystkie dostępne na naszej stronie internetowej preparaty. Niezależnie od rodzaju – czy jest to płukanka, dodatek do oleju czy uszlachetniacz – każdy środek wyróżnia się najwyższą jakością. Oferowane przez TEC 2000 produkty bazują na sprawdzonych i silnych mieszaninach gwarantujących im wysoką skuteczność w walce z zanieczyszczeniami, a także niekorzystnymi dla silnika warunkami pracy.

Każdy preparat do paliwa (diesel) został przetestowany przez niezależne placówki, a także warsztaty samochodowe, które potwierdzają obiecaną przez producenta jakość i skuteczność działania.

Dołącz do grona zadowolonych klientów i postaw na produkty, z którymi kompleksowo zadbasz o dobrą kondycję jednostki napędowej w Twoim samochodzie i nie tylko. Na stronie znajdziesz również wysokiej klasy dodatki do benzyny – sprawdź już dziś.

Często zadawane pytania

FAQ

Dodatki do diesla – czy warto?

Odpowiedź jest jedna: tak. Dlaczego? Ulepszacze do paliwa (diesel) niosą dla jednostki napędowej wiele korzyści, do których zaliczyć możemy: zwiększoną żywotność pompy paliwowej, redukcję złej smarności paliw, zmniejszenie zużycia tłoków, pierścieni i wtryskiwaczy, pozytywny wpływ na proces spalania się mieszanki paliwowej, redukcję czarnego dymu z wydechu, mniejsze zużycie paliwa, redukcję emisji szkodliwych spalin, poprawę sprawności rozruchowej zimnego i gorącego silnika.

Czy dodatek do paliwa ma negatywny wpływ na pracę wtryskiwaczy?

Co do zasady – preparaty do paliwa dolewane są m.in. po to, aby dokładnie przeczyścić dysze wtryskiwaczy. Dzięki mieszance silnych rozpuszczalników oraz specjalnych składników aktywnych o właściwościach czyszczących są one w stanie precyzyjnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń, poprawiając tym samym pracę wtryskiwaczy. Nie mają one negatywnego wpływu na ich wydajność – pod warunkiem oczywiście, że sięgamy po sprawdzone środki jak TEC 2000 Diesel System Cleaner.

Czy dodatek do paliwa wpływa negatywie na elementy gumowe?

Nie, pod warunkiem, że sięgamy po dodatek do paliwa diesla z górnej półki. Niezalecane jest wybieranie środków mających w składzie substancje niewiadomego pochodzenia – nie znając ich, narażamy się na powstanie wycieków. Dlaczego? Warto pamiętać, że niskiej jakości dodatki do paliwa (diesel) mogą bazować na agresywnych rozpuszczalnikach mogących „wyżerać” elementy gumowe od środka, a to prosta droga do powstania nieszczelności.

Czy dodatek do paliwa może zwiększyć moc?

Tak, wysokiej jakości dodatki do paliwa (diesel) w postaci uszlachetniaczy mogą realnie przyczynić się do poprawy osiągów silnika. Dlaczego? Powód jest prosty – na obniżenie mocy wpływ mają zalegające w układzie napędowym zanieczyszczenia. Stosując dodatki do paliwa diesla o właściwościach czyszczących (TEC 2000 Diesel System Cleaner), możemy w łatwy sposób przeczyścić m.in. wtryskiwacze, co bezpośrednio przełoży się na wzrost mocy.

Jaki dodatek do diesla?

Środek do paliwa diesel powinien przede wszystkim cechować się skutecznością działania, a także wielozadaniowością. Najlepiej sięgać po uszlachetniacz o silnych właściwościach wiążących, dzięki którym dokładnie usunie wodę z całego układu paliwowego. Dodatek do paliwa diesla powinien również precyzyjnie czyścić wtryskiwacze, PCV oraz zawór EGR. TEC 2000 Diesel System Cleaner spełnia wszystkie wyżej opisane wymagania, dodatkowo w pełni usuwając gromadzące się w układzie zanieczyszczenia, zabezpieczając tym samym górną część cylindrów. Co więcej, środek ten wydatnie redukuje emisję spalin, w tym również pozbywa się czarnego dymu z wydechu.

Jakie dodatki do diesla na zimę?

Najlepsze dodatki do paliwa diesla to uszlachetniacze jak TEC 2000 Diesel System Cleaner, które obniżają temperaturę krzepnięcia parafiny, ułatwiając tym samym start silnika przy niskich temperaturach – nawet gdy spadają one poniżej 0°C. Tego typu środki zapobiegają zablokowaniu się filtra oraz przewodów paliwowych. Preparat do paliwa diesel to coś, o czym warto pomyśleć szczególnie zimą – olej napędowy jest bowiem bardzo wrażliwy na niskie temperatury. Dolanie dodatku paliwowego w postaci uszlachetniacza pomoże uniknąć przykrych sytuacji związanych z nieodpaleniem pojazdu.

Porady

Związane z kategorią produktów

Diesel kopci na biało? 5 głównych przyczyn problemu
Inne

Diesel kopci na biało? 5 głównych przyczyn problemu

Dlaczego diesel kopci na biało? Czy to powód do obaw, czy może naturalne zjawisko, które można łatwo naprawić? W poniższym wpisie przyglądam się najczęstszym przyczynom białego dymu, jak również metodom diagnostyki i naprawy. Czytając dalszą część, dowies...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Twój diesel nie ma mocy? Przyczyn może być wiele
Inne

Twój diesel nie ma mocy? Przyczyn może być wiele

Brak mocy w silniku diesla to problem, który może zaskoczyć każdego kierowcę. Nagle nasz samochód, który wcześniej działał bez zarzutu, zaczyna tracić na dynamice, przyspieszanie staje się wyzwaniem, a jazda przestaje sprawiać przyjemność. Zastanawiasz si...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Skrzynia biegów głośno pracuje – poznaj winowajców
Inne

Skrzynia biegów głośno pracuje – poznaj winowajców

Głośna praca skrzyni biegów to problem, który może znacząco wpływać na komfort jazdy oraz stan techniczny pojazdu. Często jest to sygnał, że w układzie dzieje się coś niepokojącego. Ignorowanie tych dźwięków może prowadzić do poważnych uszkodzeń i kosztow...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Czym posmarować uszczelkę pod głowicę i czy w ogóle należy to robić?
Porady

Czym posmarować uszczelkę pod głowicę i czy w ogóle należy to robić?

W samochodzie każdy szczegół ma znaczenie, a uszczelka pod głowicą to jeden z tych elementów, który, choć niewidoczny na co dzień, pełni fundamentalną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu silnika. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy uszczelkę pod głowicą należ...

author

Łukasz Młodkowski

Autor

Czy warto smarować uszczelki w samochodzie?
Porady

Czy warto smarować uszczelki w samochodzie?

Odpowiednia pielęgnacja uszczelek w samochodzie to temat, który może wydawać się drugorzędny, ale ma dość duże znaczenie dla długotrwałej kondycji pojazdu i komfortu jazdy. Regularne smarowanie bowiem nie tylko zapobiega ich przymarzaniu zimą, ale także c...

author

Łukasz Młodkowski

Autor