Diesel dymi na biało

Diesel dymi na biało

Krok 3

Rozwiązanie

Diesel dymi na biało

 • Opis problemu

  Gdy diesel kopci na biało, najczęściej wskazuje to na problemy z nieprawidłowym spalaniem paliwa, wyciekiem płynów do komory spalania lub uszkodzeniami kluczowych komponentów silnika. Dodatkowo zanieczyszczone lub uszkodzone wtryskiwacze paliwa mogą powodować, że paliwo nie jest w pełni spalane – podobnie, uszkodzone uszczelki głowicy lub pęknięte głowice cylindrów mogą powodować przedostawanie się płynu chłodzącego do komory spalania, co prowadzi do powstawania charakterystycznego białego dymu o słodkawym zapachu. Problemy z kompresją również są potencjalnym winowajcą białego dymu z rury wydechowej.

  Rozwiązanie

  Problem białego dymu jest złożony, dlatego warto regularnie sięgać po preparaty, które zadbają o silnik, a także kluczowe układy jak wtryskowy i paliwowy. Rozwiązaniem na ten problem są więc: płukanka Engine Flush, która usuwa osady z jednostki i poprawia kompresję, Diesel Injector Cleaner, który czyści wtryskiwacze, a także Diesel System Cleaner, który konserwuje układ paliwowy.

  Dowiedz się więcej

  Przeczytaj wpis

  Diesel kopci na biało? 5 głównych przyczyn problemu
  Inne

  Diesel kopci na biało? 5 głównych przyczyn problemu

  Dlaczego diesel kopci na biało? Czy to powód do obaw, czy może naturalne zjawisko, które można łatwo naprawić? W poniższym wpisie przyglądam się najczęstszym przyczynom białego dymu, jak również metodom diagnostyki i naprawy. Czytając dalszą część, dowies...

  author

  Łukasz Młodkowski

  Autor