Jak dbać o samochód?

Jak kompleksowo zadbać o samochód?

Jak kompleksowo zadbać o samochód?
Jak dbać o samochód?

Aby nasz samochód prawidłowo funkcjonował, należy utrzymywać jednostkę napędową w doskonałej kondycji. W ofercie TEC 2000 znajdziesz jednak tak szeroki wybór preparatów pozwalających na pielęgnację poszczególnych układów, że nie powinno stanowić to żadnego problemu. Nie będziesz potrzebować do tego ani fachowej wiedzy, ani dużych nakładów pieniężnych, a także nie jest to szczególnie czasochłonne. Sprawdź, z jakimi problemami zmagają się kierowcy, i poznaj nasze produkty, dzięki którym unikniesz występowania uciążliwych usterek i utrudnień związanych z prowadzeniem pojazdu. Zapraszamy!

Uszlachetniacz do benzyny TEC 2000 – lepsza moc i spalanie

Głośniejsza niż normalnie praca silnika, wyraźny spadek mocy oraz czarny dym z rury wydechowej podczas przyspieszania mogą wskazywać na różnego rodzaju problemy z systemem paliwowym. Wielu z nich jesteśmy w stanie uniknąć w bardzo prosty sposób – wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację i czyszczenie silnika.

 • Bardzo często obłoki czarnego dymu zaobserwujemy w naszym samochodzie w przypadku nieprawidłowego działania wtryskiwaczy. Ich usterka powoduje zbyt niskie ciśnienie wtrysku lub wpłynie na nieszczelność w układzie. Podczas kłopotów z lejącymi wtryskiwaczami, paliwo dostarczane jest w formie strugi, a nie równomiernie dawkowanej mgiełki. Przyczyną tego będzie nieodpowiedni kształt końcówki rozpylacza, co może być spowodowane uszkodzeniem mechanicznym, bądź stopieniem się elementu. Doświadczymy przez to trudność podczas odpalania pojazdu, a silnik będzie szarpał i nierówno pracował.O jakość swoich wtryskiwaczy możesz zadbać poprzez odpowiednią pielęgnację. Na rynku znajdziesz obecnie bardzo duży wybór różnego rodzaju uszlachetniaczy do benzyny o różnorakim działaniu i składzie, które pozwalają na polepszenie osiągów samochodu. TEC 2000 Fuel System Cleaner nie ma sobie jednak równych – to dodatek do benzyny, który całkowicie chroni jednostkę napędową przed nadmiarem wilgoci i wody. Jego doskonałe właściwości wiążące pozwalają usunąć je z systemu paliwowego, co przekłada się na większą wydajność paliwa. Regularnie stosowany wydłuży żywotność wtryskiwaczy, uniemożliwiając ich częściowe blokowanie.

  TEC 2000 Induction Cleaner – czysty i szczelny układ dolotowy

  Spadek osiągów auta oraz falowanie obrotów często spowodowane są zanieczyszczeniami zgromadzonymi w układzie dolotowym. Jako że odpowiada on za dostarczenie powietrza do silnika, musi być przede wszystkim szczelny – w przypadku jakichkolwiek nieszczelności natychmiastowo wystąpią problemy z jego pracą i zaczną dostawać się do niego zanieczyszczenia od zewnątrz, które mogą doprowadzić do różnych awarii. Często za powstawanie wspomnianych zanieczyszczeń odpowiedzialny jest zawór EGR. W spalinach, które dostarcza on do kolektora dolotowego, prawie zawsze znajdują się śladowe ilości oleju pochodzącego z odpowietrzenia skrzyni korbowej lub z nieszczelności w turbosprężarce. W ten sposób łącząc się z zawartymi w spalinach cząsteczkami wody, powstaje uciążliwy nagar. Przede wszystkim pamiętać o podstawowej czynności serwisowej, jaką jest wymiana filtra powietrza. Powinniśmy dokonywać jej zgodnie z zaleceniami producenta, nie zaszkodzi jednak robić to znacznie częściej, zwłaszcza że nie wiąże się to z dużymi kosztami. Nagar zbiera się w kolektorze dolotowym przez cały czas, a o jego nadmiarze dowiadujemy się dopiero przy nasileniu typowych objawów. Warto więc zadbać o profilaktykę, nie czekając na niepokojące znaki. Na szczęście nie jest to nic trudnego i czasochłonnego i możesz dokonać tego we własnym zakresie. Zrobisz to korzystając z naszego profesjonalnego preparatu do czyszczenia układu dolotowego TEC 2000 Induction Cleaner, który regularnie stosowany pozwala utrzymać dolot i bezpośredni wtrysk paliwa w czystości.

 • Bardzo wysoka skuteczność działania preparatu do czyszczenia dolotu pozwala utrzymać w czystości poszczególne elementy układu bez konieczności pracochłonnego demontażu części w celu przeczyszczenia.

  Sprawdź także: Woda w paliwie (Diesel) - objawy, skutki, jak się pozbyć?

  TEC 2000 Radiator Flush – sprawny układ chłodzenia

  Układ chłodzenia pełni niezwykle ważną rolę w samochodzie, niestety jego konserwacja jest bardzo często bagatelizowana. Skupiamy się na doskonałej kondycji samego silnika, zapominając, że optymalne chłodzenie pozwala mu uzyskiwać odpowiednie osiągi i prawidłową pracę.Jeżeli nie zadbasz odpowiednio o układ chłodzenia, narażasz się na problemy z nieszczelnością węży i uszczelek. Duże nagromadzenie zanieczyszczeń może po dłuższym czasie doprowadzić do zatkania przewodów. Pozostawione bez pielęgnacji części wykonane z gumy z czasem twardnieją i pękają, co może doprowadzić do wycieku płynu chłodniczego. Często niesie to za sobą poważne konsekwencje – ubytek płynu do chłodzenia może powodować ogromne problemy. W najgorszym wypadku nastąpi przegrzanie i zatarcie silnika, co może doprowadzić do unieruchomienia samochodu oraz kosztownych awarii. Jako że sprawny układ chłodzenia ma kluczowy wpływ na prawidłową pracę jednostki napędowej, należy go stale serwisować i regularnie czyścić. W tym celu najlepiej wykorzystać niezwykle skuteczny środek, jakim jest płyn do czyszczenia chłodnic TEC 2000 Radiator Flush. To innowacyjny środek, uznawany przez mechaników i kierowców za najmocniejszy i najdokładniejszy środek do przeczyszczania układów chłodzenia na rynku. Co sprawia, że jest on tak skuteczny? Zastosowanie najnowszej technologii bazującej na wielu dokładnie zbadanych mieszankach chemicznych detergentów oraz substancji chemicznych chroniących metalowe i gumowe części, które znajdują się w chłodnicy i całym układzie chłodniczym. Dzięki temu preparat ten doskonale usuwa kamień, rdzę, oraz pozostałości po różnego rodzaju zmiękczaczach wody, oraz preparatach anti-freeze.

 • W wyniku różnego rodzaju usterek do układu chłodniczego dostać się może także olej silnikowy, który oblepia wnętrze chłodnicy, przez co nie może ona oddawać ciepła. Istnieje ryzyko, że doprowadzi to do przegrzewania się silnika, a także turbiny. Nawet jeżeli uda nam się wyeliminować przyczynę przecieku, odpowiednie czyszczenie konieczne jest do pozbycia się zalegających resztek oleju. Płyn do czyszczenia chłodnic jest bardzo prosty w użyciu, dlatego każdy kierowca bez problemu samodzielnie przeprowadzi czyszczenie. Producent zaleca przeprowadzanie płukania 2 razy do roku – jedna puszka 375 ml starczy Ci, aby dokładnie przeczyścić układ.

  Sprawdź także: Czyszczenie układu dolotowego - dlaczego jest takie ważne?

  Dbaj o swój samochód regularnie z produktami TEC 2000!

  Korzystaj wyłącznie z najwyższej jakości preparatów do czyszczenia samochodu, a natychmiast zobaczysz różnicę. Czysty silnik to zdrowy silnik – zapewnij sobie komfort jazdy i zaoszczędź pieniądze, które musiałbyś wydać na naprawy. Wykorzystując środki TEC 2000 do czyszczenia wyżej wspomnianych i wielu innych układów zaobserwujesz, że codzienne poruszanie się samochodem stanie się przyjemnością. Nie musisz wierzyć jednak utartym formułkom i sloganom reklamowym. Prawidłowa emisja spalin, dopływ mocy i ekonomiczność pojazdu – wszystko to wykazują praktyczne badania przeprowadzane przez specjalistów i fachowców od motoryzacji. Mnóstwo testów jednoznacznie potwierdza skuteczność działania naszych środków i ich pozytywny wpływ na osiągi jednostki napędowej. Produkty TEC 2000 polecają również kierowcy z Polski i wielu innych krajów na świecie, co jest dla nas najlepszą rekomendacją. Na pewno zależy Ci na jak najlepszym działaniu samochodu, dlatego nie zwlekaj – sięgnij po dodatki TEC a przekonasz się tak jak mnóstwo kierowców na świecie, o skuteczności działania tych preparatów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

  Wpisy

  z tej samej kategorii

  Czarny dym z benzyny – co oznacza i jak sobie poradzić z tym problemem?
  Jak dbać o samochód?

  Czarny dym z benzyny – co oznacza i jak sobie poradzić z tym problemem?

  Zauważyłeś czarny dym wydobywający się z rury wydechowej Twojego samochodu? To znak, że coś nie działa tak, jak powinno. Musisz wiedzieć, że to nie tylko estetyczny problem, ale przede wszystkim techniczny, który może prowadzić do poważniejszych uszkodzeń...

  author

  Łukasz Młodkowski

  Autor

  Czy warto zmieniać olej silnikowy?
  Jak dbać o samochód?

  Czy warto zmieniać olej silnikowy?

  Wymiana podstawowych płynów eksploatacyjnych w samochodzie, a jednym z nich jestolej silnikowy, daje nadzieję na długie użytkowanie…...

  author

  Patryk Gałązka

  Autor

  Jak kompleksowo zadbać o samochód?
  Jak dbać o samochód?

  Jak kompleksowo zadbać o samochód?

  Aby nasz samochód prawidłowo funkcjonował, należy utrzymywać jednostkę napędowąw doskonałej kondycji. W ofercie TEC 2000 znajdziesz jednak…...

  author

  Patryk Gałązka

  Autor

  author

  Patryk Gałązka

  Autor